CSR

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Dbamy o to, by wkład Mikrostyku był
znaczący i jakościowy.

Mikrostyk jest nagradzanym pracodawcą i firmą angażującą się w społeczne oraz ekologiczne projekty. Jesteśmy otwarci na relacje nie tylko biznesowe, ale i międzysektorowe, co z powodzeniem realizujemy w partnerstwie z placówkami oświaty oraz instytucjami NGO, również samemu prowadząc Fundację Stacja Mikrostyk.

  • Wieloletnie relacje
  • Wrażliwość społeczna
  • Innowacyjność w CSR

 

 

Biżuteria z upcyklingu U-BIJOU

Proces upcyklingu w Mikrostyku stał się niezwykłym pomysłem i początkiem dla kreowania niebanalnej biżuterii U-Bijou Project.

Materiałem, który nas zainspirował były mosiężne kółeczka, będące odpadem produkcyjnym.  We współpracy z rozwijającą swój biznes właścicielką marki MaM , Magdaleną Michalak powstało kilka nietuzinkowych projektów zawieszek do naszyjników. Wykorzystanie tych niepozornych elementów i tak twórcze ich przetworzenie poskutkowało stworzeniem szczególnej marki: U-Bijou Project (Upcykling Bijou by Mikrostyk).

 

Stacja Mikrostyk

Otwarta przestrzeń kultury

Fundacja Stacja Mikrostyk we współpracy z lokalnymi NGO utworzyła innowacyjny projekt kulturalny dla pracowników naszej firmy i całej społeczności lokalnej.

Wyjątkowe na skalę regionu miejsce dysponuje gastronomią i profesjonalnie wyposażoną sceną. Odbywają się tu wydarzenia kulturalne; koncerty, warsztaty, pikniki rodzinne i imprezy integracyjne.

Stacja Mikrostyk w formie kontenerowego ogródka otwarta jest w każdy sezon letni od 2019 roku, od tego czasu zorganizowaliśmy dziesiątki wydarzeń kulturowych.

 

 

Środowisko

Strategia redukcji śladu węglowego

Nasza strategia zakłada szereg działań zgodnie z zakresu 1 i 2 Celów Zrównoważonego Rozwoju, które deklarujemy się wdrożyć do końca 2025 roku.

Nasze działania skupiają się wokół monitorowania śladu węglowego, zmiany procesów produkcyjnych na mniej energochłonne, osiągnięcia samodzielności energetycznej, zredukowania zużycia zasobów (ciepło, woda), zredukowanie pyłów i gazów wprowadzanych do atmosfery oraz inne działania zgodnie z ISO 14001.