Drutowe centrum elektroerozyjne CUT 300 Sp

Jest to wysokowydajna, precyzyjna elektro-drążarka drutowa szwajcarskiej firmy AgieCharmilles, która zasili park maszynowy naszej narzędziowni.
Nowa, bardzo wydajna elektor-drążarka to przede wszystkim zwiększenie wydajność w naszej narzędziowni oraz kolejny krok w naszej strategii inwestycyjnej, który pozwala nam odseparować produkcję nowych narzędzi od utrzymania ruchu obecnej produkcji.  


Innym bardzo istotnym parametrem technicznym jest precyzja cięcia z dokładnością do 0,005 mm. Maszyna posiada dodatkowy walor: uzyskiwania chropowatość obrabianej powierzchni równa Ra 01 , co umożliwi wykonywać elementy przyrządów w znacząco krótszym czasie, ponieważ zostaną ograniczone nakłady czasu pracy na procesy ręcznej obróbki wykończeniowej: szlifowanie, skrobanie, docieranie elementów itd.


Urządzenie to daje nam nowe możliwości w technologii wykonywania narzędzi, wysoką precyzję pomiarową a dzięki nowoczesnemu generatorowi CleanCut, w który maszyna jest wyposażona produkowane za jej pomocą narzędzia znacznie wydłużą swoją żywotność.