Nasze MIKRO INNOWACJE

Nasz konkurs grantowy na innowacje społeczne w gminie Gniew doczekał się drugiej edycji. Program ten w 2017 roku zainicjowało partnerstwo Mikrostyk i Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew.

Tym razem wyłoniliśmy dwóch zwycięzców – Ochotniczą Straż Pożarną w Jeleniu oraz Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego. Każdy z wnioskodawców wskazał problem społeczny, którego rozwiązania chciałby się podjąć. Kibicujemy grupom i czekamy na rozwój projektów oraz efekty.

Partnerstwo Mikrostyku i Stowarzyszenia CAG rozwija się i nieustannie pracuje nad kolejnymi ciekawymi i pionierskimi projektami, o których będziemy na bieżąco informować. Już teraz zdradzamy, że dotyczą one oferty kulturalnej w naszym mieście, nietypowym projektem ekologicznym oraz nowego podmiotu NGO. Nasze wspólne działania doceniane są wśród działaczy sektora organizacji pozarządowych.  Jako praktycy w dziedzinie aktywizacji i rozwoju, zaprezentujemy swoje case study oraz cenne know how podczas warsztatów Konferencji Forum Inicjowania Rozwoju 25 października br w Centrum Hewelianów w Gdańsku. Zaproszono nas do poprowadzenia tego warsztatu, co stanowi duże wyróżnienie spośród pomorskich partnerstw.