Modernizacja Galwanizerni w Mikrostyku

W 2015 roku Mikrostyk poczynił wiele nowych inwestycji, o których informowaliśmy Państwa na bieżąco. Po koniec roku udało nam się zamknąć kolejny projekt- modernizację wydziału galwanizerni, który obejmował wiele prac.

20151215105200ld

Zmieniono dotychczasowe ustawienie ciągów technologicznych, zmodernizowano i rozbudowano istniejącą instalację wentylacyjną nad galwanizernią, w celu poprawy warunków BHP. Zakupiono i zainstalowano nowe półautomatyczne urządzenie bębnowe PUB50 oraz wanny do odtłuszczania elektrochemicznego wraz z nowym wyciągiem oparów oraz uruchomiono nową linię dziesięciu wanien płuczących. Dodatkowo, wyposażono wydział w nową komorę trawienną wraz z wyciągiem wentylacyjnym (trawienie w kwasie azotowym i kwasie solnym).

20151215104743ld

Poza tym zadbaliśmy o komfort i estetykę na stanowiskach wydziału galwanizerni i hartowni wymieniając stolarkę okienną i drzwiową. Ściany odmalowano  farbami żywicznymi odpornymi na działanie kwasów i zasad. Podłogi hali procesowej wyłożono matami antypoślizgowymi z tworzyw sztucznych, odpornych na działanie czynników chemicznych.
Wspomniane urządzenia i modernizacje w sposób znaczący zwiększyły przepustowość i produktywność pracy w galwanizerni.