O nas

 

Zaufaj najlepszym

Jesteśmy wiodącym producentem elementów metalowych z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizujemy się w tłoczeniu metalu. Mikrostyk to firma rodzinna, silnie zakorzeniona w lokalnej społeczności, w której pracują już 3 pokolenia pracowników.

Wykonujemy elementy metalowe poprzez tłoczenie, wykrawanie oraz cięcie laserem ze stali, aluminium, brązu i mosiądzu.

 

 

 

Misja

Mikrostyk chce być partnerem 1 wyboru w realizacji projektów produkcyjnych z obszaru obróbki plastycznej metalu (tłoczenie metalu). Chcemy być wiarygodnym doradcą najlepszych rozwiązań produkcyjnych w zakresie doboru optymalnej technologii wytwarzania w stosunku do ceny oraz skutecznie i efektywnie realizować zamówienia produkcyjne stosując praktyki lean manufacturing.

Wszystko co robimy musi pozostać w zgodzie z wartościami jakie wyznajemy jako firma rodzino – pokoleniowa:

 

Dbanie o środowisko naturalne, aby przyszłe pokolenia naszych pracowników miały czym oddychać.

 

Dbanie o to, aby w relacjach pracownik - kolega z pracy -pracodawca zasady etyki i szacunku dla innej osoby były zawsze na 1 miejscu.

 

Wspólne troszczenie się o zrównoważony rozwój, aby korzyści z jego wszystkich zasobów czerpały kolejne pokolenia.

 
 

Promować zastosowania automatyzacji procesów produkcyjnych zarówno w obszarze nadzoru procesu produkcyjnego, montażu jaki 100% kontroli.
Być wielkościowo dostawcą nr 1 lub 2 u każdego z naszych kluczowych Klientów z branż: automotive TR1, elektrotechniki, przemysłu oświetleniowego, baterii, artykułów powszechnego użytku oraz meblowego w zakresie tłoczenia metalu.
Funkcjonować zgodnie z filozofią Kaizen w codziennych działaniach Firmy;
Rozwijać „akademię wiedzy Mikrostyku” aby nasz „know how” nieustannie się powiększał.

Strategia

Utrzymywać konkurencyjny poziom kosztów produkcji.
Koncentrować się na Klientach poszukujących dostawców wyrobów wieloseryjnych na narzędziach postępowych oraz proponować im rozwiązania na prasach rewolwerowych i krawędziowych oraz na laserze w odniesieniu do pozostałych wyrobów gdzie technologia produkcyjna na to pozwala.
Oferować Klientom kompleksowe usługi od projektowania narzędzi i ich wykonywania poprzez produkcję komponentów na prasach, prasach CNC, laserze, obróbkę galwaniczną, mycia i suszenia komponentów metodą próżniową oraz zachęcać naszych Klientów do powierzenia nam dalszych etapów montażu uzyskanego komponentu, wykorzystując rozwiązania automatyzacji procesu montażu wytwarzanych we własnym zakresie.

 

 

 

 
 

Polityka Jakości

Nadrzędnym celem Mikrostyk jest zadowolenie Klientów. W celu utrzymania zdobytego zaufania oraz jego dalszej poprawy Mikrostyk chce:

 • Dostarczać wyroby o oczekiwanej przez Klienta jakości zgodnie z wymaganiami;
 • Zmniejszać koszty produkcji wyrobów;
 • Umacniać i poszerzać pozycję na rynku;
 • Doskonalić organizację i procesy;
 • Ciągle doskonalić system zarządzania jakością;
 • Dbać o podwyższanie kwalifikacji oraz komfort pracy Pracowników;
 • W każdym obszarze działalności opierać się o wartości biznesu społecznie odpowiedzialnego.

 

 
 
 
 

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Dbamy o to, by wkład Mikrostyku był
znaczący i jakościowy.

Mikrostyk jest nagradzanym pracodawcą i firmą angażującą się w społeczne oraz ekologiczne projekty. Jesteśmy otwarci na relacje nie tylko biznesowe, ale i międzysektorowe, co z powodzeniem realizujemy w partnerstwie z placówkami oświaty oraz instytucjami NGO, również samemu prowadząc Fundację Stacja Mikrostyk.

 • Wieloletnie relacje
 • Wrażliwość społeczna
 • Innowacyjność w CSR

 

 

 
 

Akademia Mikrostyku

Od wielu lat ściśle współpracujemy z lokalną szkołą w ramach tworzenia klas
zawodowych i technicznych oraz opracowywania programu praktyk i tematów na zajęcia teoretyczne.

Zajęcia planowane są tak by zdobywane kwalifikacje odpowiadały na potrzeby pracodawcy i w jak najbardziej realnych przełożeniach przygotowywały ucznia do wykonywania zawodu.

 

 

 

 

Współpraca z placówkami edukacyjnymi

 • Rozwój lokalnych talentów
 • Promocja automatyzacji jako zawód przyszłości
 • Budowa innowacyjnego systemu edukacji łączącego teorię i praktykę


W 2019 roku z naszej inicjatywy w ZSP w Gniewie utworzono nowy kierunek nauczania – technik automatyk. Z funduszy Mikrostyku wyposażono sale do zajęć praktycznych. Nasi pracownicy nabyli kwalifikacje do prowadzenia praktyk zawodowych na kierunku automatyk, aby nasi uczniowie korzystali z rzetelnej wiedzy praktycznej.

 

 

 

 

Ponad 60 lat historii

Jesteśmy firmą z bogatą tradycją i historią. Powstała w roku 1957 jako Gniewskie Zakłady Podzespołów Radiowych, które na przełomie kolejnych czterdziestu lat przeistaczały się aż w roku 1998 powstał MIKROSTYK S.A. z siedzibą w Gniewie, który do dzisiaj kontynuuje swoją działalność w takiej formie. Naszą główną kompetencją jest tłoczenie metalu.