Kilka słów od Prezesa Zarządu…

Szanowni Państwo,

 

Tradycyjnie wraz ze zbliżającymi się Świętami chciałbym podziękować Wam za rok współpracy. Pomimo, że czynię to każdego roku, rok 2017 nie może stanowić wyjątku. Każdego roku odczuwam jeszcze większą wdzięczność za Waszą kontrybucję w nasz rozwój. Dzięki naszym klientom, oraz wsparciu naszych dostawców i naszych partnerów biznesowym udało nam się urosnąć w 2017 roku o ponad 25%. Równolegle bardzo cieszy mnie fakt, iż uczestniczymy w coraz bardziej kompleksowych i strategicznych projektach.

 Oczywiście to również niesie za sobą konieczność technologicznego i kompetencyjnego pościgu naszej organizacji aby wywiązać się ze wszystkich naszych starych i nowych zobowiązań i aby nie uczynić go chwilowym trendem powiązanym z aktualnie dobrą koniunkturą w przemyśle tylko trwałym fundamentem na kolejną dekadę.

 Dynamiczny wzrost to również duże ryzyko chwilowego utracenia standardów świadczonych usług. W tym kontekście okres letni był dla nas wyjątkowym wyzwaniem, podczas którego nie uchroniliśmy się od błędów. Korzystając z okazji chciałbym jeszcze raz posypać sobie głowę popiołem.

 Rok 2017 to dla nas również wyjątkowa rocznica, gdyż Mikrostyk S.A. obchodzi 20-lecie. To długa historia wzlotów i upadków, ewolucji biznesowej, ale i wspaniałych „happy endów”, które cementowały nasze wewnętrzne relacje. 20 lat to również zmiany pokoleniowe, nasza firma jest mocno zakorzeniona w społeczności lokalnej. Obserwujemy wiele rodzin pracujących w naszej organizacji, w której młode pokolenie szkolone i bacznie obserwowane przez swoich rodziców, opiekunów, dziś samo bierze odpowiedzialność w swoje ręce nie tylko za obecne procesy produkcyjne w firmie, ale przede wszystkim za wychowanie kolejnego pokolenia. Nie ukrywam, że wzbudza to we mnie olbrzymią dumę. To również w pewnym sensie obrazuje ewolucję naszych priorytetów.

O ile w latach 90 biznes był dla nas najistotniejszych, o tyle obecnie,  poza wzrostem samej sprzedaży równie cieszy nas fakt, iż nasza strategia CSR’owa, którą wdrożyliśmy w 2017 roku została dostrzeżona. Zostaliśmy laureatami dwóch konkursów powiatowych na najbardziej przyjazną firmę społeczności lokalnej w 2017 roku. Kolejny krok w stronę zrównoważonego rozwoju.

 Zatem aby zrównoważyć rok pełen wyzwań zawodowych, życzę Państwu spokojnych i rodzinnych Świąt, dalekich i oderwanych od zgiełku przemysłu oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.