Stacja Mikrostyk – od produkcji po kulturę

Mikrostyk: Od produkcji elementów metalowych do społecznej integracji

Mikrostyk, znany z produkcji elementów metalowych, tłoczenia i wykrawania w metalu, od lat 50-tych XX wieku działa w Gniewie, zdobywając silną pozycję na lokalnym rynku pracy. Jako firma związana z otoczeniem, postanowiliśmy zaoferować społeczeństwu – naszym pracownikom, ich rodzinom oraz mieszkańcom gminy – wyjątkowe miejsce na zabawę i kulturę. Tak narodziła się Fundacja Stacja Mikrostyk, nasze innowacyjne przedsięwzięcie kulturalne.
tloczenie_metalu_Blechstanzen_stanzteilen_laserchneiden_Emboutissage_Stansning_metal_stamping_tloczenie_metalu_metal_mikrostyk_wykrawanie_cnc_ciecie_laserem
tloczenie_metalu_Blechstanzen_stanzteilen_laserchneiden_Emboutissage_Stansning_metal_stamping_tloczenie_metalu_metal_mikrostyk_wykrawanie_cnc_ciecie_laserem
Zainspirowani potrzebami lokalnej społeczności, stworzyliśmy mini kompleks kontenerowy pod nazwą Stacja Mikrostyk. Zlokalizowana w sąsiedztwie firmy i Zamku Gniewie, Stacja Mikrostyk oferuje zaplecze gastronomiczne i scenę, gdzie odbywają się darmowe warsztaty, koncerty, pikniki i festyny rodzinne. Inicjatywa ta szybko zyskała popularność, stając się centralnym punktem spotkań dla mieszkańców.
Sukces Stacji Mikrostyk nie byłby możliwy bez zaangażowania pracowników firmy Mikrostyk. Wiele godzin wolontariatu pracowniczego podczas budowy tego miejsca są dowodem na silne zaangażowanie zespołu. Pracownicy firmy, cały czas po zakończonym dniu pracy przy produkcji elementów metalowych, chętnie odwiedzają Stację, współtworzą ją, są obecni. Całe miejsce nasycone jest naszymi rozwiązaniami, pomysłami, można tu nawet spotkać zabytkowe już maszyny, które lata temu stanowiły park maszynowy przy produkcji elementów metalowych w Mikrostyku.
stacja_mikrostyk; produkcja elementow metalowych
Głównym celem biznesowym powstania Stacji Mikrostyk było wzbudzenie dumy wśród pracowników z marki Stacja Mikrostyk. Widząc, jak pracownicy spędzają czas wolny wraz z rodzinami i przyjaciółmi na terenie Stacji, możemy być pewni, że ten cel został osiągnięty. To miejsce stało się symbolem integracji i wspólnego działania na rzecz lokalnej społeczności. Od początku swojego istnienia, angażujemy się w działalność charytatywną, akcje społeczne i ekologiczne. Jednak to właśnie Stacja Mikrostyk realnie scaliła firmę ze środowiskiem lokalnym, wywołując prawdziwą „reakcję chemiczną” w relacjach z mieszkańcami. Chcemy pokazać, że produkcja elementów metalowych może iść w parze z dbałością o społeczeństwo i kulturę.