Jesteśmy ekspertem w tłoczeniu metalu

Produkcja na dużą skalę

 

 

Tłoczenie metalu to nasza podstawowa usługa, jesteśmy ekspertami w wytłaczaniu elementów metalowych.
 Zachowujemy stabilność procesu oraz spełniamy bardzo restrykcyjne wymogi odnośnie założonych tolerancji rysunkowych. Nasza oferta wytłaczania uzupełniona jest również o produkcję narzędzi, usługi galwaniczne i zautomatyzowane procesy montażu.

 

 
 

Materiały

Tłoczymy zgodnie ze specyfikacją klienta, z każdego rodzaju metalu: stal, aluminium, mosiądz, miedź.

Narzędziownia

Projektujemy i budujemy narzędzia tłoczące, z których będziemy mogli powielać w milionach ilościach nawet najbardziej finezyjne komponenty.

Wysokie standardy

Opracujemy dokumentację zgodnie z najwyższymi standardami, przygotowujemy  APQ, dokumentacje do zatwierdzenia PPAP, wypełniamy IMDS.

 
 
 
 

Tłoczenie metalu

 

Dbamy o to, by nasz szeroki park maszynowy był nieustanie modernizowany. W efekcie dysponujemy sprzętem pozwalającym na wytłoczenie produktów o grubości od 0,1 do 6 mm i szerokości do 1000 mm. Produkowane przez nas detale osiągają długość maksymalną nawet 5000 mm.

 

od 0,1 do 6 mm

Grubość wytłaczanych komponentów

 

1000 mm

Szerokość tłoczonych
komponentów

5000 mm

Długość wytłaczanych
komponentów

 
 
 

Nasz park maszynowy to między innymi:

 
  • prasy automatyczne, mimośrodowe, korbowe i dwukorbowe, hydrauliczne, krawędziowe, charakteryzujące się naciskiem od 2,5 do 500 ton
  • 18 linii do tłoczenia i wykrawania w cyklu automatycznym (pozwalające na montaż narzędzi na stole o maks. wymiarach 3100 x 2100 mm)
  • prasy krawędziowe o długości gięcia do 3000 mm
  • wykrawarki rewolwerowe (o powierzchni wykrawania 1000 x 2500 mm,  w repozycji nawet 5000 mm)
  • laser
  • urządzenia do obróbki i montażu
  • urządzenia montażowo–kontrolne

 

 

 
Rozbudowany dział narzędziowni 
 

Projektowanie i produkowanie narzędzi do tłoczenia

Nasza narzędziownia jest w pełni wyposażona w wyspecjalizowane maszyny CNC, drążarki drutowe i wgłębne, frezarki, tokarki oraz szlifierki o bardzo wysokiej dokładności.

Produkujemy narzędzia wysoko precyzyjne, od narzędzi jednomodułowych po progresywne narzędzia tłoczące o gabarytach nawet do 3 metrów i ciężkości 8 ton.

Nad wszystkimi procesami czuwają inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem w tłoczeniu metalu, a także wykwalifikowani technolodzy i szefowie projektu.

 

 

 
 

Innowacyjność

 

Wprowadzamy innowacyjny proces wykorzystujący system dodatkowych zabezpieczeń w postaci czujników przekoszenia do narzędzi wytłaczających detale z taśmy od 0,5-1 mm, 2-5 mm. System ten umożliwia automatyczne zatrzymanie prasy w momencie, gdy niepożądany obiekt mogący stworzyć potencjalne ryzyko uszkodzenia narzędzia znajdzie się w jego strefie roboczej.

Konsekwentnie eliminujemy dokumentację papierową w  dziale tłoczenia metalu. Dlatego wyposażamy wszystkie stanowiska pracy w monitory dotykowe wyposażone w czytniki kodów kreskowych. Na monitorach wyświetlane są wszystkie instrukcje tłoczenia, plany kontroli, schematy blokowe –  cała niezbędna wiedza na temat procesu produkcyjnego elementu, który będzie wytłaczał operator.

Samoregulujące prostowarki na peryferiach naszych pras. W naszym dziale automatyzacji MADevice budujemy prostowarki wyposażone w układ do pomiaru płaskości taśmy metalowej na wyjściu z prostowarki oraz stanowisko do szybkiej weryfikacji płaskości wytłoczonego z taśmy elementu, bezpośrednio po wyjściu z narzędzia na stanowisku roboczym.

 

 
 
 

Przykładowe produkty - Tłoczenie metalu