Nowe urządzenie w parku maszynowym

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom naszych klientów Mikrostyk poczynił kolejną inwestycję w modernizację i rozbudowę swojego parku maszynowego.
Nowa prasa rewolwerowa Euromac MBX-6 1250/30-2250 wyposażona jest w system hydrauliczny – serwoelektryczny. Unikalny system hybrydowy, nazywany Flex posiada moc hydrauliki w połączeniu z dokładnością sterowania elektrycznego. Jest to prasa o sile wykrawania 30 T umożliwiająca obróbkę blach  o grubości od 0,5 do 6 mm. Zakres obróbczy w osiach X, Y – 1250 mm x 2500 mm, zakres obróbczy X,Y, Y: jedna repozycja 5000 mm, dokładność pozycjonowanie +/- 0,1.

Dzięki zastosowaniu systemu „multitool” nasza nowa prasa może jednocześnie obsługiwać 27 narzędzi wykrawająco tłoczących.  Ponadto prasa posiada trzy otwarte strony dostępu do maszyny, umożliwia to ładowanie wszystkich formatów arkuszy pozwalające na ich odwracanie i obracanie w obrębie strefy roboczej.
To już druga prasa rewolwerowa w naszym parku maszynowym. Dzięki nowej inwestycji zwiększymy znacząco nasz moce przerobowe w tym obszarze oraz polepszymy znacząco naszą reaktywność w zakresie tworzenie prototypów na potrzeby naszych klientów