Redukcja CO2 w naszej tłoczni

Od 2022 roku Mikrostyk z ogromnym zaangażowaniem wdraża strategię redukcji emisji dwutlenku węgla, mając na celu minimalizację naszego śladu środowiskowego. Dla producenta elementów metalowych tłoczonych i wykrawanych, jest to duże wyzwanie. Procesy tłoczenia metalu, cięcia, wykrawania i gięcia to energochłonne procesy, które stale optymalizujemy i ulepszamy.  Ustaliliśmy jasne cele dotyczące redukcji emisji CO2, dążąc do obniżenia ich o 10% w 2022 roku i o 15% w 2023 roku. Nie tylko osiągnęliśmy te cele, ale nawet je znacznie przekroczyliśmy, osiągając redukcję o 17% w 2022 roku oraz 22% w 2023 roku!

tłoczenie metalu, elementy metalowe;

Patrząc w przyszłość, nasz cel jest śmiały, ale jasny: redukcja naszych emisji o 50% do końca 2025 roku w porównaniu z poziomami z 2021 roku. Wierzymy w powodzenie tego planu, wcielając konsekwentnie w DNA firmy zarządzanie środowiskowe.

producent elementów metalowych; tłoczenie metalu, wykrawanie metalu

W ramach naszej strategii, zainstalowaliśmy panele fotowoltaiczne oraz energooszczędne oświetlenie na halach produkcyjnych (tłoczenie metalu, pakowanie elementów metalowych, produkcja narzędzi, cięcie i wykrawanie CNC, montaż itd) . Wprowadziliśmy system dokładnego mierzenia procesów energochłonnych w całym zakładzie, przeszliśmy audyt efektywności energetycznej oraz stale wymieniamy procesy produkcyjne na bardziej energooszczędne, takie jak ogrzewanie wanien galwanicznych w naszej galwanizerni. Zadbaliśmy również o izolację cieplną budynków, najpierw na dziale tłoczenia metalu i kolejno modernizując izolacje w pozostałych działach oraz wdrażamy system odzyskiwania ciepła na halach produkcyjnych. Optymalizujemy dostawy do klientów, w najbliższej przyszłości planujemy wymianę floty firmowej na auta elektryczne. Szczegółowe informacje o naszych założeniach w strategii redukcji emisji dwutlenku węgla znajdziesz tutaj.

Dzięki tym działaniom, jako producent elementów metalowych, specjalizujący się w tłoczeniu metalu i wykrawaniu w metalu, nasza tłocznia kontynuuje dążenie do bycia przodownikiem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

___

O postępach na bieżąco informujemy na naszej stronie na Linkedin, zapraszamy do follow: https://www.linkedin.com/company/mikrostyk-s-a-/