Kilka słów od Prezesa Zarządu

Szanowni Państwo,

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Sam nie wiem jak to możliwe…Tyle ambitnych zadań wyznaczyliśmy sobie na mijający rok a dziś nadszedł czas podsumowań i ocen.
Rok 2018 to szczęśliwie bardzo udany rok dla Mikrostyku. Parafrazując powiedzenie „Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą”, sukces naszej firmy to bez wątpienia zasługa wielu ojców: naszych klientów, dostawców, partnerów biznesowych oraz bardzo zaangażowanego i oddanego sprawie zespołu Mikrostyku. Porażki natomiast, których nie da się uniknąć rozwijając organizację, nie pozostają sierotami i mierzymy się z nimi również zespołowo.

Wyzwaniem roku dla naszej organizacji była zmiana systemu ERP, która w perspektywie czasu w sposób diametralny polepszy system komunikacji, raportowania i kontroli w naszej organizacji. Wdrożenie systemu nastąpiło w połowie roku co wiązało się z pewnym ryzykiem i stresem, niemniej jednak proces był dobrze przygotowany a ewentualną dalszą zwłokę uznaliśmy za większe niebezpieczeństwo. W 2019 będziemy uruchamiać kolejne moduły ERP aby pod koniec roku wyeliminować w 90% obieg wszelkiej dokumentacji papierowej w obszarze produkcji.
Rok 2018 zgodnie z założeniami przebiegł w dużej mierze na stabilizacji procesów. Po 2 latach bardzo dynamicznych wzrostów powrót do zrównoważonego wzrostu był nam bardzo potrzebny aby wzmocnić organizację i przygotować się do kolejnych wyzwań. W tym czasie udało nam się dokonać kolejnych inwestycji w strategiczne dla biznesu maszyny produkcyjne dzięki czemu jesteśmy bardzo blisko założonego planu wymiany wszystkich strategicznych linii produkcyjnych na nowe do 2020 roku.
Pracowaliśmy również nad efektywnością. Coraz większe obszary produkcji objęte zostały działaniami TPM, intensywnie wdrażamy SMEDa.

W tym roku udało nam się przekonać NCBR (narodowe centrum badań i rozwoju) do przyznania nam znacznej dotacji unijnej na bardzo ciekawy projekt, który, w co głęboko wierzymy, będzie miał pozytywny wpływ na procesy wytwarzania w Mikrostyku.

O naszych działaniach CSR w przyszłym roku będzie bardzo głośno, ale niech to pozostanie jeszcze przez chwilę tajemnicą J

W mijającym roku świętowaliśmy nasze pierwsze 20-lecie. Była to okazja do wspomnień małych i dużych sukcesów oraz porażek, wiele wzruszających retrospekcji. Są to momenty, w których rzeczywiście odczuwa się ten duch rodzinnej mocno scementowanej organizacji. W tym drzemie nasza wielka siła, dzięki której, o czym jestem przekonany, zdobędziemy jeszcze nie jeden sukces.

Będąc przy temacie rodziny, życzę Państwu wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, w atmosferze radości, z dala od zgiełku codziennych spraw i trosk. Do zobaczenia w Nowym Roku 2019. Oby był dla nas pomyślny.

 

Bartłomiej Anusiak

Prezes Zarządu Mikrostyk